Ostaní super knížky

KAREN MCCOMBIEOVÁ: MŮJ BLÁZNIVÝ VALENTÝN

20. července 2008 v 20:19 | vokloba
Jazyk: Čeština
Nosič: Kniha
Kategorie: Dětská lit.
Formát: 12,5 x 20 cm
Vazba: Brožovaná
Počet stran: 184
Hmotnost: 0,18 kg
Vydavatel: Egmont
Rok vydání: 2007
EAN: 9788025205877
Cena: 169,- 29,- Kč (39,- SKK)
Shaunna není věčně nespokojená - ne moc. Nechce se však smířit s tím, že by měla mít obyčejného kluka, jako má její sestra Ruth. Ta plánuje tuctovou svatbu v bílem, jenže Shaunna si nedokáže představit nic, co by ubíjelo duši víc, než žít s nudným Brianem. A pokud jde o šaty pro družičku, které mají meruňkovou barvu a spoustu volánů a do nichž ji za citového vydíraní strká Ruth... Najde Shaunna toho opravdu pravého?

HILARY FREEMANOVÁ: HOŘKÝ AKORD LÁSKY

20. července 2008 v 20:15 | AnDrEa
Jazyk: Čeština
Nosič: Kniha
Kategorie: Dětská lit.
Formát: 12 x 22 cm
Vazba: Brožovaná
Počet stran: 208
Hmotnost: 0,195 kg
Vydavatel: Egmont
Rok vydání: 2006
EAN: 9788025205044
Cena: 139,- 29,- Kč (39,- SKK)
Naomi se po skončení střední školy nedostane hned na vysokou, a tak zatím pracuje a zůstává bydlet u rodičů. Všichni její přátelé buď cestují nebo studují. A potom se Naomi seznámí s tajemným a vášnivým Dannym, který jí ukáže úplně nový svět. Danny je přitažlivý a nadaný a s hudební skupinou, v které hraje, se může stát hvězdou. Ale Danny ma také svou temnou stránku, která ho ničí... Dokáže ho Naomi zachránit, než bude pozdě? A co je ještě důležitější: dokáže zachránit sama sebe?

GILL HARVEYOVÁ: LÁSKA V LUXORU

20. července 2008 v 20:12 | andy
Jazyk: Čeština
Nosič: Kniha
Kategorie: Dětská lit.
Formát: 12 x 20 cm
Vazba: Brožovaná
Počet stran: 168
Hmotnost: 0,16 kg
Vydavatel: Egmont
Rok vydání: 2006
EAN: 9788025203842
Cena: 139,- 29,- Kč (39,- SKK)
Jen přemluvila své tři kamarádky, aby s ní jely na poslední školní prázdniny do Egypta. Když se však rozhodne vyjet si na dobrodružnou plavbu lodí do vesnice na místní svatbu, doprovází ji pouze nejodvážnější z nich - Karen. A samozřejmě pohledný a milý Ali, kvůli kterému Jen vlastně výlet podniká. Přečká jejich láska vzdálenost, kulturní rozdíly a také neštěstí, k němuž dojde na řece?

KATTE LE VANNOVÁ: S LÁSKOU TESSA

20. července 2008 v 20:06 | andy
Jazyk: Čeština
Nosič: Kniha
Kategorie: Dětská lit.
Formát: 12 x 20 cm
Vazba: Brožovaná
Počet stran: 160
Hmotnost: 0,15 kg
Vydavatel: Egmont
Rok vydání: 2006
EAN: 9788025203316
Cena: 139,- 29,- Kč (39,- SKK
Tesse je šestnáct let a vždycky byla ''ta tichá'', na rozdíl od své nejlepší kamarádky Matty, která je oblíbená a společenská a kluky od sebe musí málem odhánět. Ale pak se Tessa poprvé zamiluje a vše je rázem jinak. Najde spřízněnou duši v místním aktivistovi zelených Wolfiem a její sebedůvěra sílí každým dnem. Také začíná vnímat svět jinýma očima... Jenže pak dojde k hrozné tragédii. Jak se s ní Tessa vyrovná?

ZÁPISKY KŘÍDLEM A KOPYTY

21. května 2008 v 15:33
Tuhle knihu si chci koupit tak jukejte...a vy třeba taky...
Jazyk: Čeština
Nosič: Kniha
Formát: A5
Vazba: Vázaná
Počet stran: 172
Hmotnost: 0,4 kg
Vydavatel: Albatros
Rok vydání: 2004

Poučné a současně vtipné čtení pro všechny, které zajímá řecká mytologie. Tentokrát nám mytické příběhy líčí okřídlený kůň Pegas. Jeho pohled na olympské bohy a pozemšťany je vskutku originální. Některé báje podává tak, jak je všeobecně známo, některé uvádí na pravou míru, jiné dovádí dál. A protože žil na Olympu a viděl Olympanům pod pokličku, poznal dobře jejich moc, jejich starosti, slabosti i lásky. A tak mnohé zapsal, to krásné křídlem, to horší všemi čtyřmi kopyty.
Obal knihy:
myslím,že i komentáře jsou kladné
To mluví za vše...

Šťastný smolař

20. května 2008 v 15:11 | vokloba
Tuhle knihu jsem si dnes koupila a zaujala mě takže račte se podívat...
Máte rádi pohádky, děti? Kdo by neměl, zvlášť ty filmové jsou skvělé, protože přenesou člověka do úplně jiného světa, kde zlo je vždycky poražené a dobro zvítězí, jinak by to přece ani nebyla pohádka. Ale vznik takového filmu - to je svým způsobem také pohádka, na které se podílí spousta lidí.
Někdo ji musí vymyslet, někdo napsat, někdo vybrat herce, někdo jim vytvořit kostýmy - a to nejdřív na papíře a pak i ve skutečnosti. Někdo musí najít prostředí, kde se děj odehrává a tak dále a tak dále. Dirigentem toho všeho je pan režisér, protože rozhodující slovo prostě někdo mít musí.
a právě o tomhle vypráví naše pohádková knížka. V ní se seznámíte nejen s příběhem smolaře Filipa, jeho Haničky a mnoha skvělých i méně skvělých obyvatel vesnice Ořechová, ale také s tím, jak se vlastně takový knižní příběh stává skutečností. Jak slovy popsané postavy dostanou své tváře, jak se začnou hýbat, prostě jak ty obrázky obživnou.
Zkuste si to i vy. Staňte se aspoň při čtení pohádkového příběhu režiséry a navrhněte, kdo by měl hrát tu kterou roli, přemýšlejte, jak byste své "herce" oblékli a kde by se příběh mohl odehrávat. Představy mé a mých kolegů najdete v knížce, kterou berte jako jakýsi můj zápisník, kdy jsem si při vymýšlení příběhu spolu s Marií Formáčkovou přímo představoval tváře hrdinů, postupně jsem je s kostýmní výtvarnicí Jarmilou Konečnou oblékal, s architektem Václavem Vohlídalem jsem pro ně hledal místo k životu.
Knížku napsali: Matej Mináč, Marie Formáčková
Ilustraci na obal knihy namaloval: Adolf Born
Kostýmy navrhla: Jarmila Konečná
Architektonické návrhy vyhotovil: Václav Vohlídal
Fotografie vyhotovili: Zuzana Mináčová, Lenka Svobodová, Dávid Mináč
Graficky knihu upravil: Petr Miškovský
Více naleznete tady--->Šťastný smolař

Týna a Pony 1-6

19. května 2008 v 18:30 | vokloba

Týna a Pony

Autor: Julia Boehme
Nakladatelství: Fragment
Díly:
První díl má název Nerozluční přátelé. Týna s rodinou se přestěhují z Prahy do Hradiště. V ponyklubu v Hradišti se Týna seznámí s krásným, ale tvrdohlavým poníkem Ponym. Když se ale Týna s Ponym vrací z vyjížďky, Ponyho srazí auto... Jak to dopadne?
Druhý díl se jmenuje Rozpustilá opička. Týna s mámou a dědečkem hlídají Oskarovi gorilí mládě, Fridolína. Týna s oddílem začínají cvičit na jezdecké hry, Mounted Games, protože Hana je přihlásila na přátelský turnaj s Lomnicí. Kdo vyhraje?
Třetí díl s názvem Nejchytřejší poník na světě. Týna s oddílem jedou na slovenský turnaj Mounted Games do Javoriny. Ale cestou zpět někdo ukradne auto i s přívěsem, kde je Pony. Uvidí Týna ještě někdy svého milovaného poníka?
Čtvrtý díl s názvem Čtyřnohý zachránce je asi nejlepší z edice. Týna s Ponym a oddílem jedou o prázdninách k Severnímu moři. Týna se tam pohádá s Jitkou. Když jednou jedou po mořském dně na statek, uslyší v mlze volání o pomoc... Kdo je to?
Pátý díl z edice nese název Poník k zulíbání. Na pastvinách hradištského ponyklubu se objeví čtyři islandští koně Sokki, Frekja, Funi a Draumur. Jitka se zamiluje do krásného bělouše Draumura. Avšak isladští koně se musí vrátit domů... Setká se Jitka ještě někdy s Draumurem?
Jak název Loupež v Safariparku napovídá, ze Safariparku někdo krade zvířata. Nejdříve zmizí krajta, potom vzácní papoušci a nakonec gorilí sameček Fridolín! Týna a Jitka se učí na westernové představení, ale loupeže jim nejdou z hlavy. Tak se rozhodnou hlídat v Safariparku... Chytí Týna s Ponym a Jitka s Draumurem zloděje?

Letopisy z hlubin věků 4: Vyhnanec klanů

18. května 2008 v 12:07 | vokloba
klikněte a uvidíte ukázku stránky

Letopisy z hlubin věků 3: Pojídač duší

18. května 2008 v 12:02 | vokloba
Únos. Jediné Torakovo zaváhání na zimním lovu jeho nepřátelům stačí, aby zasáhli chlapcovo nejzranitelnější místo. Drží teď jeho vlčího brášku, vlečou ho sněhem kdovíkam na Sever a prolitá krev svědčí o tom, že se schyluje k nejhoršímu! Třináctiletý sirotek s klanovým znamením Vlků, na něhož mají spadeny všechny nečisté síly všude kolem, se proto s Havraní dívkou Renn bez meškání vydává po stopách Vlčkových věznitelů - ale jen s mlhavým tušením, co na ně za nejzazší výspou Hvozdu číhá.
Pravěké dobrodružství v podání Michelle Paverové pokračuje třetí částí, která se v bájném příšeří radostí i obav prvních lidí rozhodně nedá zahanbit předešlými svazky. Torakovi protivníci tu konečně dostávají tvář z masa a kostí, i když je to někdy podoba děsuplná. V příběhu ohnivého opálu, jehož prostřednictvím zamýšlí Pojídači duší ovládnout démony Onoho světa a vnutit klanům jednotný řád, však už autorce nepůjde pouze o uvažování lidí na úsvitu věků, ale také o podobenství, ve kterém je Zlo zdánlivě tak uhrančivé a šlechetné.
V nelítostné ledové krajině tím dostává vyprávění Paverové zadumanou tóninu hodnou skandinávských velikánů pera, pro které žádná oběť není dost dobrá, aby potvrdila odhodlání lidí přežít. Co však bude třeba vykonat, aby démoni nezaplavili svět? Kromě kuráže nemají Torak s Renn zprvu ani potuchy, čemu všemu budou čelit, a pak zase nemají na vybranou. Mají jen to, co je odjakživa nejcennější: jeden druhého.

Letopisy z hlubin věků 2: Toulavý duch

18. května 2008 v 12:00 | vokloba
Nemoc. Udeřila zničehonic, jako by chtěla otrávit duch léta těsně před Slunovratem a s ní všechny klany Hvozdu. Torak, dvanáctiletý sirotek po zběhlém čaroději Vlků, je hrůzou bez sebe, když si podivná choroba mezi jeho přáteli Havrany vybere i hromotluka Oslaka, který na něj byl vždycky hodný. Navíc se v okolí jejich tábora potulují trosky ubožáků z ostatních klanů a taky pomstychtiví tvorové s tvářemi z listí. Sotva se Hvozd vzpamatoval ze spárů medvědího démona, je mu už zase zle. Toraku, neotálej! Je nejvyšší čas vydat se znovu na cestu a najít lék, který by lidem vrátil zdraví - na dalekou cestu do neznáma, na níž číhá řada nástrah přírody i zlých sil.
Co třeba ten rozzuřený divočák, který ještě včera chlapce zachránil před jedovatými houbami? Rázem je všechno kolem Toraka samý úskok. Co když to byla od nedůvěřivé náčelnice Divokých koní lest, když ho z Hlubokého hvozdu nasměrovala k Moři, jehož nezměrnou hladinu jaktěživ neviděl? Ale co si počne na ostrově Tuleňů, kam ho jako vězně odvážejí tři jejich chlapci za to, že svou neznalostí zneuctil Matku moře? Kdyby s ním tak mohl být jeho vlčí bráška a kamarádka Renn, s níž se před útěkem od Havranů ani nerozloučil! Shledají se? Snad jen Moře a jeho nesmlouvavé vody vědí, co je chlapci na výpravě za spásným lékem souzeno.
Další svazek báje o síle přírody, moci přátelství i proradných úkladech se vrací do hlubin věků, kdy severní Evropu obývaly klany lovců a sběračů a den co den zápasily o přežití. Díky poetickému zaujetí Michelle Paverové poznáváme, co lidé oněch dob jedli a co nosili na sobě, jak cestovali a jak si představovali svět kolem sebe, čeho si v něm vážili a čeho se obávali. A že je v příšeří věků věru čeho se bát! Hvozd proto už podruhé volá Toraka na pomoc - s důvěrou v jeho odvahu, obětavost a schopnosti, díky nimž není jako ostatní chlapci z pravěku.

Letopisy z hlubin věků 1: Bratr vlk

18. května 2008 v 11:58 | vokloba
Torak je sám, o maminku přišel jako nemluvně a tatínka mu právě zabil rozzuřený medvěd. Proč má na ně ta obluda spadeno? Otci musel přísahat, že se s ní za pomoci Ducha světa utká. Ale jak? Je jen 13letý nezkušený chlapec, který se od svého otce zběhlého z klanu Vlků nikdy nehnul ani na krok. Nejprve se musí setkat s průvodcem, jenž ho povede Hlubokým hvozdem; bude se s ním muset domluvit po vlčím. V lesích i horách, v táboře mrzutých Havranů i na zamrzlých pláních Ledové řeky budou Torak s Vlčkem a statečnou dívkou Renn čelit nemilosrdné přírodě a nástrahám na cestě za částmi trojjediné duše Nanuaka. Jen s ní může chlapec požádat Ducha světa, aby mu pomohl zneškodnit medvědího netvora... Baladický severský příběh o síle přátelství, moci démonů i zradě se vrací do hlubin pravěku, obývaném klany lovců a sběračů zápasících denně o přežití. Poznáváme, jak lidé oněch dob lovili, jak se oblékali, z čeho se radovali, čeho se báli, před čím se zaklínali...

Kroniky Prydainu 1,2

14. května 2008 v 7:39 | vokloba
...Kroniky prydainu...
Alexander Llyod
Kroniky Prydainu I
První, druhá a třetí kniha pentalogie Kroniky Prydainu.
Z šera dávných věků povstal příběh o hrdinném Taranovi. Legenda, která si zaslouží, aby byla zapsána v Kronikách země zvané Prydain. Aby byla čtena a předávána z pokolení na pokolení. Z šera dávných věků až dodnes trvá boj statečných srdcí...
Americký spisovatel Lloyd Alexander (*1924) vytvořil na pozadí velšských mýtů jedinečný fantaskní svět. Kroniky Prydainu, napsané před více než třiceti lety, se staly klasikou anglosaské literatury a tajným tipem pro všechny příznivce J. R. R. Tolikena, C. S. Lewise a nápadité fantasy s originálními pohádkovými motivy, jemným humorem a nečekanými dějovými zvraty. Pětidílná sága vychází ve dvou svazcích. V prvním z nich najdete Knihu tří zjevení, Černý kotel a Hrad Llyr.
Kroniky Prydainu II
Druhý svazek Kronik Prydainu přináší závěrečné dva díly této fantasy pentalogie - Taran Poutník a Král králů. Autor se stále drží stejného prostředí i postav, takže jestli jste si oblíbili předchozí knihy, máte se rozhodně na co těšit.
Taran dospívá a z nemotorného chlapce se stává ustaraný mladý muž. A s ním se mění i příběhy, kterými ho autor provází - už nevypráví jen dobrodružné příhody plné napětí a humoru, ale daleko více tíhne k přemýšlení nad skutky mocných i prostých lidí. O tom je především čtvrtá kniha Taran Poutník, ve které se hrdina vydává nalézt své rodiče, ale místo toho nachází především sám sebe. Pátý díl, Král králů, se dostává k finálnímu střetu Dobra se Zlem - je vybojována poslední bitva a o osudu Prydainu je konečně rozhodnuto. Jako přídavek je navíc připojen povídkový soubor Nalezenec a jiné příběhy z Prydainu, který obsahuje osm povídek, jež Kronikám předcházejí.

Paní Láryfáry

17. dubna 2008 v 17:37 | vokloba
je to prostě úžasný
 
 

Reklama