Dívčí romány(knihy)

Spiknutí babiček

6. září 2008 v 9:36 | vokloba
Martina Dierksová, 80-00-01403-3 , AKTUELL, Pevná bez přebalu lesklá
Svižná četba pro dospívající dívky. Na první pohled je humorná a odlehčená, skrývá v sobě ale i hluboká traumata, která si nesou obyvatelé "postkomunistických" zemí. Hlavní hrdinkou je šestnáctiletá Charlotte, studentka gymnázia, typická mladá intelektuálka, která doma prožívá poněkud bouřlivé Vánoce - najednou se u nich totiž ocitnou obě babičky.
Tuto knihu máám

Klukům vstup zakázán

6. září 2008 v 9:33 | vokloba
Svěží moderní příběh, vyprávěný čtrnáctiletou Veronikou, zaujme humorným pohledem na svět i nekonformní výpovědí dospívající dívky. Veronika a její dvě kamarádky se chtějí vydat na rockový festival, ale rodiče je nepustí, protože o ně mají strach. A tak si tři kamarádky na pozemku školy uspořádají festival vlastní, s účastí školních kapel včetně skejťáka Jimiho, do kterého je Veronika zamilovaná. A možná se objeví i další hvězdy.
Knihu mám doma,ale ještě jsem ji nedočetla,ale baví mě.

Česká služka aneb byla jsem au-pair

6. září 2008 v 9:30 | vokloba
Petra Braunová, 80-00-01311-8 , ALBATROS, Pevná bez přebalu lesklá
Čtěte, dříve než se vydáte na cestu... Vtipně a svižně napsaná autobiografická knížka o tom, jaké to je být au-pair. Když autorka tohoto vyprávění odjela v roce 1989 do Francie na zkušenou, stala se vlastně jednou z našich prvních au-pair. Své zážitky z pobytu v několika rodinách dovedla zúročit nejen pro svůj život, ale i na literárním poli. Vzniklo tak zajímavé a vtipné čtení s mnohdy až neuvěřitelnými příhodami. Čtenářky se při čtení této knížky skvěle pobaví a ty, které plánují cestu do světa, budou teď už připraveny téměř na všechno!
 
 

Reklama