Šťastný smolař

20. května 2008 v 15:11 | vokloba |  Ostaní super knížky
Tuhle knihu jsem si dnes koupila a zaujala mě takže račte se podívat...
Máte rádi pohádky, děti? Kdo by neměl, zvlášť ty filmové jsou skvělé, protože přenesou člověka do úplně jiného světa, kde zlo je vždycky poražené a dobro zvítězí, jinak by to přece ani nebyla pohádka. Ale vznik takového filmu - to je svým způsobem také pohádka, na které se podílí spousta lidí.
Někdo ji musí vymyslet, někdo napsat, někdo vybrat herce, někdo jim vytvořit kostýmy - a to nejdřív na papíře a pak i ve skutečnosti. Někdo musí najít prostředí, kde se děj odehrává a tak dále a tak dále. Dirigentem toho všeho je pan režisér, protože rozhodující slovo prostě někdo mít musí.
a právě o tomhle vypráví naše pohádková knížka. V ní se seznámíte nejen s příběhem smolaře Filipa, jeho Haničky a mnoha skvělých i méně skvělých obyvatel vesnice Ořechová, ale také s tím, jak se vlastně takový knižní příběh stává skutečností. Jak slovy popsané postavy dostanou své tváře, jak se začnou hýbat, prostě jak ty obrázky obživnou.
Zkuste si to i vy. Staňte se aspoň při čtení pohádkového příběhu režiséry a navrhněte, kdo by měl hrát tu kterou roli, přemýšlejte, jak byste své "herce" oblékli a kde by se příběh mohl odehrávat. Představy mé a mých kolegů najdete v knížce, kterou berte jako jakýsi můj zápisník, kdy jsem si při vymýšlení příběhu spolu s Marií Formáčkovou přímo představoval tváře hrdinů, postupně jsem je s kostýmní výtvarnicí Jarmilou Konečnou oblékal, s architektem Václavem Vohlídalem jsem pro ně hledal místo k životu.
Knížku napsali: Matej Mináč, Marie Formáčková
Ilustraci na obal knihy namaloval: Adolf Born
Kostýmy navrhla: Jarmila Konečná
Architektonické návrhy vyhotovil: Václav Vohlídal
Fotografie vyhotovili: Zuzana Mináčová, Lenka Svobodová, Dávid Mináč
Graficky knihu upravil: Petr Miškovský
Více naleznete tady--->Šťastný smolař
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 A.n.d.r.e.j.k.a A.n.d.r.e.j.k.a | 20. května 2008 v 19:34 | Reagovat

mno jo to je pěknéé a kolik stojí???

2 http://vokloba.blog.cz http://vokloba.blog.cz | Web | 20. května 2008 v 19:34 | Reagovat

mno stojí okolo 300,-

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama