Kroniky Prydainu 1,2

14. května 2008 v 7:39 | vokloba |  Ostaní super knížky
...Kroniky prydainu...
Alexander Llyod
Kroniky Prydainu I
První, druhá a třetí kniha pentalogie Kroniky Prydainu.
Z šera dávných věků povstal příběh o hrdinném Taranovi. Legenda, která si zaslouží, aby byla zapsána v Kronikách země zvané Prydain. Aby byla čtena a předávána z pokolení na pokolení. Z šera dávných věků až dodnes trvá boj statečných srdcí...
Americký spisovatel Lloyd Alexander (*1924) vytvořil na pozadí velšských mýtů jedinečný fantaskní svět. Kroniky Prydainu, napsané před více než třiceti lety, se staly klasikou anglosaské literatury a tajným tipem pro všechny příznivce J. R. R. Tolikena, C. S. Lewise a nápadité fantasy s originálními pohádkovými motivy, jemným humorem a nečekanými dějovými zvraty. Pětidílná sága vychází ve dvou svazcích. V prvním z nich najdete Knihu tří zjevení, Černý kotel a Hrad Llyr.
Kroniky Prydainu II
Druhý svazek Kronik Prydainu přináší závěrečné dva díly této fantasy pentalogie - Taran Poutník a Král králů. Autor se stále drží stejného prostředí i postav, takže jestli jste si oblíbili předchozí knihy, máte se rozhodně na co těšit.
Taran dospívá a z nemotorného chlapce se stává ustaraný mladý muž. A s ním se mění i příběhy, kterými ho autor provází - už nevypráví jen dobrodružné příhody plné napětí a humoru, ale daleko více tíhne k přemýšlení nad skutky mocných i prostých lidí. O tom je především čtvrtá kniha Taran Poutník, ve které se hrdina vydává nalézt své rodiče, ale místo toho nachází především sám sebe. Pátý díl, Král králů, se dostává k finálnímu střetu Dobra se Zlem - je vybojována poslední bitva a o osudu Prydainu je konečně rozhodnuto. Jako přídavek je navíc připojen povídkový soubor Nalezenec a jiné příběhy z Prydainu, který obsahuje osm povídek, jež Kronikám předcházejí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bibka bibka | Web | 14. května 2008 v 7:46 | Reagovat

AHojky prosím moc prosím klikni na web a hlasuj tam pro mě hned v 1.článku -tam sou odkazy....

PS:tvoje fanynka blogu bibka!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama